Години роботи call-центра
Пн - Пт 9.00 - 18.00
Сб 10.00 - 15.00
RU
UA
Кошик
Одяг
Тактичне спорядження
Топ товари

Тактична розвантажувальна система

Розвантажувальні системи беруть свій початок з часів Другої світової. Тоді для повітряно-десантних військ Італії був створений жилет нагрудник, що одягається через голову із застібками з боків з розташованими на грудях відділами під магазини пістолета-кулемета Beretta MAB-38. У 1942 році для парашутистів-саперів їх крій був змінений, щоб вони могли зручно розміщувати спеціальне обладнання: інструмент, детонатори і підривні заряди.

Були спроби застосування розвантажувальних жилетів армією США на Тихоокеанському театрі військових дій. Але від них швидко відмовилися з огляду на те, що брезент, з якого були зроблені кишені розвантажувальних систем і страхувальні ремені, при намоканні розширювався і намертво затискав вміст. Природно, що в бойових умовах така військова амуніція гарантувала вірну загибель.

Про них згадали тільки з початком В'єтнамської війни, коли американці здійснили технологічний ривок, поєднавши легкий проти уламковий бронежилет з відсіками для боєприпасів і використавши при виробництві балістичний нейлон.

Ременево-плечові системи мають довшу історію, ведучи відлік ще з виникненням персональної стрілецької зброї. Остаточний вигляд вони отримали за часів ПСВ: ремінь з підсумками і підтяжки X-, H- або Y-образної конструкції. І через сто років сучасні РПС конструюються за тим же принципом.

Тактичні системи. Історія.

Колись це все це шилося зі шкіри, бавовни і різних ерзаців. Довгий час, іноді аж до кінця 80-х це вважалися класикою, яку не можна поліпшити. Прорив, як і в багатьох інших випадках, зробив американський ВПК. Ще в п'ятдесятих на основі досвіду ДСВ була озвучена концепція модульного розвантаження, після численних доопрацювань вона перетворилася в знамениту ALICE M-1973 яка завдяки своїй зручності і надійності існує і донині. Саме цей розвантажувальний жилет поклав початок для переходу на такі інноваційні матеріали: нейлон Cordura (кордура), поліестер, пластикова фурнітура типу пряжки фастекс і вентильованої сітки Airmesh.

Наступним знаковим моментом була поява системи кріплення Molle. Як ви вже здогадалися, це теж відбулося за безпосередньої участі фахівців дядечка Сема. Розшифровка цієї абревіатури в перекладі звучить так - Модульне Полегшене Розвантажувальне Спорядження. Всі більш-менш розвинені країни взяли її на постачання в тих чи інших варіаціях.

Звичайно, на цьому розвиток не закінчується. Екіпірування солдата за вагою практично досягла межі, при якому в ній нормально діяти. Кращі уми планети працюють над його зниженням, пропонуючи все нові варіанти вирішення проблеми - від став вже досить звичним LaserCut до екзотичних скелетообразних виробів.

Різновиди тактичного розвантаження:

Стандартна класифікація виглядає так:

  • РПС - класична ременево-плечова розвантажувальна система, з відомих представників можна виділити такі зразки як німецький ігрек, A.L.I.C.E M1973, SAAF M1983, СМЕРШ.
  • Chest Rig (Честріг) - тактичний нагрудник, в просторіччі також званий ліфчиком. Їх прабатько - легендарний "Чіком", розроблений в Китаї і масово використовувався в'єтнамцями, а потім і афганцями.
  • Plate carrier (плитоноска) призначена для носіння бронеплит. У переважній більшості оснащена стропами для додаткового обладнання.
  • Warbelt - бойовий пояс без плечових лямок. Ці розвантажувальні системи використовуються переважно для виконання короткочасних тактичних завдань. Відгалуженням є службові пояси, якими користується поліція і охоронні структури для перенесення кийків, наручників, газових балонів та інших речей, необхідних для охорони порядку.
  • Поясні пов'язки. З'явився ще в тридцяті роки предмет обмундирування. Спочатку придуманий для парашутистів, а потім був забутий аж до вісімдесятих, коли відродився у військах спецпризначення, в основному для кобури пістолета на стегні. Зараз, як правило, випускається в універсальних виконаннях, що дозволяють підвісити на ньому що заманеться - від ножа до мотка мотузки.
  • Бандольєра. Ще одна річ родом з далекого минулого, що не втратила актуальності й досі. Являє собою перев'язь з розміщеними на ній кишенями, яку носять через плече. Залежно від спеціалізації в системі можна розмістити що завгодно - від гвинтівочних обойм до мисливських патронів і гранат до підствольного гранатомета.

Розвантажувальні системи (розвантаження) купити в Україні

В інтернет-магазині Agressor, крім відгуків, детального опису та фотооглядів, ви знайдете комплекти РПС (тактичний пояс + плечові ремені), розвантажувальні жилети і плитоноски в популярних військових кольорах: Multicam, Woodland, Олива, Койот і Чорний. Широкий асортимент розвантажувальних систем і комплектуючих елементів з каталогу нашого сайту дозволить вам знайти потрібну модель для результативної роботи у військово-польових умовах, риболовлі або полювання.

У військторзі Agressor ви зможете швидко замовити будь-яке розвантаження без реєстрації, досить зробити замовлення "В один клік", щоб наші менеджери вам самі передзвонили і проконсультували вас по функціоналу, умовам оплати і доставки в будь-який куточок України: Одеса, Львів, Харків, Маріуполь, Миколаїв, Запоріжжя тощо. С точці самовивозу в м. Київ вони вам зможуть показати товар, перш ніж ви його оплатите.