Костюм-дощовик
«Не буває поганої погоди, буває поганий одяг» Англійське прислів'я
Дощ може застати вас в будь-який час і в будь-якому місці, але якщо в місті - це не проблема, то серед поля або в лісі пересуватися в мокрій чоловічому одязі, по-перше, незручно, а по-друге така прогулянка загрожує застудою. Щоб цього не допустити варто собі купити дощову накидку або водозахисний плащ, стійкість до природних погодних катаклізмів якого перевірена не одним поколінням солдатів.
Плащ давним-давно змінив брезентову скатку, так як бавовна швидко промокав і довго сушився. Сучасний водонепроникний плащ виробляють з нейлону з водовідштовхувальним просоченням або ПВХ, які гарантують повний захист від будь-яких видів опадів. До того ж, плащ дозволяє звільнити руки, а не тримати в руках парасольку, що значно підвищує мобільність і ефективність силовиків.
Виробники, з огляду на потреби своїх покупців, випускають плащ в різних кольорах, в тому числі камуфляжних: A-Tacs, Flecktarn, MTP, Multicam, Woodland, Socom camo, Жаба польова / степова, зелений, пісочний, білий і чорний. Завдяки чому плащ можна застосовувати для маскування на тлі навколишньої місцевості в суху погоду.
Історія військового пончо
З давніх-давен солдати брали на озброєння плащ-палатку для індивідуального захисту від негоди. Під час Першої світової війни на озброєнні практично всіх армії значилися польова намет і і плащ, які можна було використовувати в якості дощової накидки.
Вона виготовлялася з парусини, мала квадратну форму і комплектувалася кілочками для збірки. Усередині пришивали шнурок, який можна було затягнути, щоб носити її в якості влагозащитной накидки. Так само їх можна було з'єднувати між собою, щоб створити двомісний намет, для установки якої застосовували гвинтівку з багнетом замість жердини.
Але французи пішли далі і в 1935 р випустили намет-пончо - прямокутне полотно з парусини з отвором для голови по центру, прикрите клапаном з трьох сторін, і петлями для установки тенту і фіксації маскують елементів.
Найбільш відома німецька плащ-намет 1927 р виготовлена з тика з водовідштовхувальним просоченням. Вона мала форму рівнобедреного трикутника з гудзиками по периметру і отвором для голови посередині, щоб її можна було використовувати в якості дощової накидки. Досить було пончо одягнути через голову поверх спорядження і йому про це, щоб захистити себе від дощу і вітру. З чотирьох полотнищ можна було зробити польову палатку розміром близько 5,8 м².
За часів Другої світової війни солдати вже повним ходом використовували різні варіації накидок-пончо і вологозахисні комплекти. Англійці просочили їх смолою і наділили кишенею, японці додали капюшон, а американці - рукава типу реглан. Як то кажуть: «З миру по нитці - голому сорочка». У нашому випадку, сучасний водозахисний плащ.
Армійські дощові накидки з Gore-tex і пончо з нейлону:
- Військове пончо являє собою швидковисихаючу багатофункціональну накидку з прорізом для голови і рук, яка найчастіше оснащена просторим капюшоном, сумісним з балістичним шоломом. Зручно пончо тим, що в складеному вигляді, займає мало місця, тому так популярно серед туристів, мисливців, рибалок, любителів заміського дикого відпочинку і всіх тих, у кого немає можливості швидко знайти укриття від негоди. До того ж, армійське пончо легко трансформується в тент. Для цього в ньому передбачені кнопки або люверси, через які можна протягнути стропу і з'єднати пару виробів між собою.
- Пончо з гортекса- це універсальна непромокаючий верхній теплий річ, яка може замінити: плащ, тент, а в екстреному випадку, носилки для транспортування поранених і хворих. У натягнутому стані в кілька шарів вона взагалі здатна захистити від падаючих зверху осколків.
- Роздільний вологозахисний комплект - це, по суті, військова камуфляжна форма, що складається з двох частин: водонепроникних штанів і куртки вільного крою, які можна одягнути поверх основної уніформи. Найчастіше водозахисні комплекти оснащені стяжками на рукавах і штанинах, що дозволяє підігнати її під будь-який розмір.
- Армійське пончо з нейлону. Головна перевага: компактність і практичність, що робить пончо ідеальним вибором для підрозділів залізниць, МНС, МВС, МО, охоронців, курсантів, студентів військових кафедр, так як дає можливість виконувати, поставлені керівництвом, завдання під відкритим небом в будь-яку погоду.
- Цельнокроение комбінезони найчастіше воліють професійні рибалки.
Переваги армійського пончо перед парасолькою:
- Захищає одяг від промокання
- Створює мікроклімат усередині
- Чи не продувається вітром
- Вільні руки
- Компактність
- Легкий догляд
Якщо ви вирішили купити влагозащитную одяг - це відмінне рішення для людей, які ведуть активний спосіб життя. В інтернет-магазині AgressoR Ви знайдете водозахисні комплекти, плащі та пончо США за вигідною ціною від європейських і українських компаній: P1G-Tac, Mil-Tec, Helikon-Tex і NFM Group, а так же контрактні моделі дощовик