Отзывы (92)
Мин.цена: 263 грн.
Крім основного, що потрібно від сучасної уніформи - міцності і довговічності, військова форма повинна відповідати ряду інших важливих критеріїв:
Ще древні римляни зрозуміли важливість однакового зовнішнього вигляду солдатів і ввели для легіонерів те, що можна вважати прообразом статутного одягу: зручні сандалі, вільна туніка, теплий плащ, що може слугувати ковдрою. До речі вони ж виявилися піонерами штатного використання засобів захисту, які теж стандартизували. Кожному належало мати поножі, нагрудний панцир, шолом і щит.
У середні століття оздоблення військових набуло дещо "папуговий" напрямок, строкаті усіма відтінками веселки і вражаючи кількістю декоративних деталей поряд зі складністю крою. Це було викликано франтівством придворних офіцерів, але по більшій мірі причиною тому була сувора життєва необхідність. Справа в тому, що управління військами на полі бою тоді велося приблизно таким чином: "- Вістовий, скачи до тієї шеренги солдатів, що в яскраво-червоних мундирах і накажи стріляти залпом, а потім бігом до тих, що в жовто-зелених панталонах, нехай вони йдуть у штикову! "
А головне - в маскуванні не було необхідності, битви проходили як сільська бійка - стінка на стінку. Як ви розумієте, якби військова форма не була яскравою - довго б таке воїнство не прожити, так як їм не вийшло б керувати.
Першою ластівкою, яка показала, що тепер все змінилося, стала Англо-Бурська війна, коли нечисленні, але непомітно одягнені і добре навчені бури завдали багато нищівних поразок англійцям, які воювали в малинових мундирах і білих рейтузах. Підданим корони ніде було взяти камуфляж в пустелях південної Африки.
Але вищі військові чини часто інертні і консервативні при прийнятті нових віянь. Військові ніяк не хотіли відмовлятися від яскравих кольорів, в які була пофарбована форма. "Папуговим" тоном символізували все найдорожче - шану і урочистість парадів, але ніяк не святковість ратної праці та важких солдатських буднів.
Повний перехід стався тільки в роки ПСВ, масштаби якої змусили задуматися саме про ефективність і економії людського ресурсу, поставивши цей фактор в пріоритет щодо звичного на той момент символізму. Воюючі сторони переодягалися в пісочний, оливкові і сірі тони. На той же час припадають поодинокі невпевнені спроби зі створення малюнків, що вводять в оману противника, наприклад відомий "вітражний візерунок".
По-справжньому масово камуфляж почали використовувати у Другій світовій. Загальновизнано, що лідерами з розробки законопроекту були Німеччина і СРСР. Почалося все з зеленого радянського маскхалата, на який були нанесені безформні коричневі плями, за що він і отримав свою назву. Інша сторона видала на-гора цілу лінійку патернів, більшість з яких використовується і понині або послужила основою для інших, наприклад для знаменитого флектарн.
Під кінець ДСВ стався інцидент, який можна було б навіть назвати забавним, якби не було жертв. Американці вирішили не відставати і переодягли частину свого контингенту в нову форму з маскувальним забарвленням. Але буквально через пару тижнів видали стару форму, а нову відібрали і знищили. І справа була не в поганих маскувальних якостях або невдалих матеріалах - колірна гамма і розмір плям практично повністю повторювала таку у військ РС, і почалися множинні випадки вогню по своїх.
Традиційно при розробці армійського камуфляжу більшість виробників орієнтувалися на те, щоб він максимально маскував бійця в умовах вітчизняних ландшафтів.
Зараз же набирає обертів тенденція використання мультифункціонального патерну, першопрохідцями в цьому були військові США зі своїм мультикамом і Британія, яка взяла основний забарвленням MTP.
Для більшої зручності, камуфляжний військовий костюм можна зібрати з окремих елементів:
У військторзі Agressor (Київ) перед покупкою вам допоможуть у виборі екіпіровки, форми та іншої військового одягу. Ви отримаєте консультацію від менеджерів нашого інтернет-магазину з усіх аспектів підбору та експлуатації форми для військових, починаючи від оптимального вибору матеріалів, закінчуючи специфікою крою під особливості Вашої служби і подорожей. Крім уніформи, яка відмінно підходить для полювання, риболовлі та охорони, на нашому сайті ви зможете придбати супутні товари від українських виробників, які за своєю популярністю не поступаються західним: термобілизна M-Tac (Київ), польові парки для мисливців, карти, каски, чорні комбінезони для військових, літні військові кепки або флісові куртки.